FAQ

Czy można korzystać z dźwięków zawartych na soundimpress.pl za darmo?
- Tak. Jeśli wykonujesz dzieło hobbystycznie/artystycznie/zawodowo/naukowo, które wymaga udźwiękowienia możesz swobodnie i nieodpłatnie korzystać z tej bazy.

Czy wymagane jest podawanie soundimpress.pl jako źródła dźwięków w dziele do którego stworzenia zostały one wykorzystane?
- Nie, aczkolwiek jest to mile widziane. Zwrócenie uwagi na pochodzenie materiałów z których korzystaliśmy podczas tworzenia dzieła jest tu kwestią 'artystycznego bon tonu'. Choć oczywiście sam kształt i forma utworu nie zawsze pozwala, aby umieszczać w nim tego typu informacje. Dlatego pozostawione to zostaje w gestii możliwości i dobrej woli autora.

Czy dźwięki na stronie można wykorzystywać komercyjnie?
- Tak. Jeśli jesteś autorem filmu, gry komputerowej, reklamy, audycji radiowej, strony internetowej, piosenki, podcasta, audiobooka itp. możesz wykorzystywać dźwięki nieodpłatnie.

Skąd pochodzą dźwięki znajdujące się na soundimpress.pl?
- Dźwięki są własnoręcznie nagrywane dobrej jakości sprzętem do tego służącym w różnych spontanicznych sytuacjach życiowych oraz specjalnie aranżowanych dla potrzeby nagrania.

Czy są jakieś ograniczenia odnośnie wykorzystania dźwięków z soundimpress.pl?
- Jakkolwiek dźwięki wolno wykorzystywać "komercyjnie", zabronione jest umieszczanie ich na tzw. "składankach sampli" (np.: płytach CD/DVD, które służą jako takie do odsprzedaży np.: w sklepach, sklepach internetowych lub na aukcjach internetowych), archiwach gromadzących dźwięki oraz stronach służących ściąganiu materiałów dźwiękowych (lub innych) bez uzyskania stosownego zezwolenia. Niedozwolone jest także tzw. "hotlinkowanie" (czyli wykorzystywanie/umieszczanie na innych stronach linków wskazujących bezpośrednio pliki mp3 na tej stronie).

Czy jest możliwe uzyskanie pisemnej zgody (licencji) na wykorzystanie dźwięków z soundimpress.pl?
- Tak. Należy nawiązać kontakt mailowy za pomocą podanego na stronie adresu w celu uzgodnienia szczegółów.

Czy możliwe jest nagranie dźwięków, których nie ma na stronie, na życzenie?
- Owszem, chociaż w ograniczonym zakresie uzależnionym od wolnego czasu, możliwości i "widzimisie" autora. Sugestie są mile widziane.

Dlaczego strona wygląda tak jak wygląda?
- Aby treść miała szansę górować nad formą ;)

Andrzej


O to chodziło:)

Czegoś takiego szukałem na dzwonek i dźwięk smsa - coś oryginalnego przynajmniej a nie jakich hit lata co w radiu leci co 10 minut.
Super! I jakość nagrań też super

Skąd Pan wiedział, o co chcę

Skąd Pan wiedział, o co chcę spytać?
A tak poważnie - świetna stronka!!!

Super

Uwielbiam tę stronę:D

FAQ

Najlepsze FAQ jakie dane mi było przeczytać.

:-)

Fajne.

dzięki :)

źródło strony na pewno wpiszę w moich drobnych produkcjach